a A A

Nasze publikacje

Masz firmę? Weź pieniądze z Unii. Nowo powstałe firmy mogą ubiegać się o wsparcie z funduszy europejskich.

Źródło: Dziennik Wschodni, 2 listopada 2010 r (pobierz PDF)

 

2 listopada 2010 r w Dzienniku Wschodnim ukazała się wypowiedź eksperta TFE - Jacka Kubali dotycząca działania 1.1, w ramach którego nowo powstałe mikroprzedsiębiorstwa z województwa lubelskiego mogą otrzymać dotację.


J. Kubala wymienił na jakie cele przyznane zostaną dotacje: - Na dotację mogą liczyć firmy, które planują rozbudowę przedsiębiorstwa, a także te, które zmieniają profil działalności gospodarczej.

Inwestycjami preferowanymi są również projekty zakładające kluczowe zmiany w procesie produkcyjnym, które pozwolą firmie zwiększyć wydajność i efektywność sprzedaży - dodaje J. Kubala

J.Kubala zwrócił uwagę na wielkość otrzymywanych dotacji: - Każdy Wnioskodawca może liczyć na wsparcie w wysokości do 70 % poniesionych kosztów, które kwalifikują się do wsparcia, jednak nie więc niż 500 tys. PLN, w przypadku wydatków przekraczających 1 mln PLN.  W przypadku mniejszych przedsięwzięć jest to kwota 310 tys. PLN. Ponadto minimalna kwota, którą może przyznać Instytucja to 15 tys. PLN, co oznacza, żeby aplikować firma musi przygotować projekt o wartości ponad 21 tys. PLN. 

Nasi partnerzy

referencje ›

Copyright © TFE sp. z o.o.